KB Jilemnice

Dřívé lidé stříleli z praku, aby si obstarali obživu. Dnes střílejí ze střelných zbraní, aby uvodili újmu druhé osobě. Pokud však druhá osoba není živá bytost, nýbrž terč, člověk je biatlonista!
Archimedes, John

O klubu

Klub biatlonu Jilemnice pracuje již od svého počátku převážně s mládeží. Může se pochlubit celou řadou sportovců, kteří prošli v dorosteneckém a juniorském věku sportovní přípravou v Klubu biatlonu Jilemnice a později reprezentovali naši zemi na Olympijských hrách či Mistrovstvích světa. Z těch nejznámějších to jsou především Z. Vítek třetí na MS 2003, K. Holubcová mistryně Světa 2003, M. Rezlerová, Z. Vejnarová.

Od roku 2000 je Klub biatlonu Jilemnice jedním ze tří sportovních center mládeže biatlonu v České republice.

V současné době je v klubu jedna juniorka, patnáct sportovců v dorosteneckém věku a jedenáct v žákovském. Všichni sportovci jsou studenty Sportovního gymnázia nebo sportovních tříd při ZŠ Jilemnice. O trénink dorostenců se starají dva profesionální trenéři. O žáky dobrovolníci z řad rodičů.

Ze světa biatlonu

Ehm, máme my nějaký vůbec?

Béďa & Méča webdesign Administrace